Дистанційне навчання – це відмінний варіант, особливо за часів пандемії. Онлайн-курси з програмування передбачають більш велику освітню підготовку в порівнянні з сайтами, предлагающами онлайн-тренінги з однієї мови. Такі курси призначені для навчання основним https://deveducation.com/uk/events/otkrytie-shkoly-v-kieve/ навичкам протягом декількох місяців на заняттях університетського рівня. Я великий шанувальник Гарвардського онлайн-курсу CS50 (його можна пройти безкоштовно). Ви навіть можете отримати освіту університетського рівня, вибравши один з онлайн-курсів.
Програмістам доводиться перечитувати «тонни» фахових видань та опановувати нові навички. Недаремно професія програміста є високооплачуваною в будь-якій країні світу. Високий рівень логічного та критичного мислення, математичні здібності та аналітичний розум – цими якостями володіють далеко не всі охочі потрапити в IT-сферу. Програмісти та «айтішники» – одна й та ж спеціальність?
З’ясуйте, чому ви хочете програмувати
Тепер ви знаєте, як стати програмістом і які навички для цього потрібно розвивати. Професія програміста – це цікаво, престижно та перспективно. А от наскільки добре ви зможете реалізувати себе у цій сфері? Будьмо чесними, це залежить не тільки від бажання, а й від самоорганізації.
Вибрати варто Git, який є найбільш популярним. Вам необхідно також вивчити інструменти, з якими ви ведете роботу, операційну систему, а також середовище розробки. Нарешті, головний навик програміста – це вміння гуглити. Без цього сьогодні в програмуванні просто не прожити. Хорошим варіантом для того, щоб отримати реальний досвід, можна назвати open source. Таким проектам часто потрібні нові люди, нехай навіть це будуть і програмісти-новачки.
Курси програмування BAF/BAS
Більшість айтішників не мають вищої освіти, вони навчалися самостійно за підручниками, відео, офіційною документацією. При працевлаштуванні важливий не диплом, а рівень знань та досвід розробки. Програмування-один з найцінніших навичок для кар’єрного росту, саморозвитку і створення чого-небудь дивного. Десять порад для тих, хто тільки починає свою подорож у світ програмування, відLifehacker. При цьому свій час ти проведеш з користю та інтересом. А бонусом на цих безкоштовних курсах буде можливість створити власну нескладну програму за інструктажем, який проведуть наші викладачі.
Нарешті, відмінний варіант вирішення проблеми з початковим досвідом – курси програмування, пропоновані Академією IT STEP. Під час навчання студенти академії мають можливість відвідувати зустрічі з представниками компаній-розробників. І нерідко талановиті студенти курсів знаходять роботу ще до завершення процесу навчання. Не існує кращої мови програмування, і як тільки ви вивчите один, вам буде неважко освоїти і другий.
Синтаксис мови Python
Google оголосив, що вважає Kotlin кращою мовою для розробки додатків під його платформу. Незважаючи на це, ви нечасто зустрінете вакансії, де від вас буде вимагатися знання лише однієї мови, особливо якщо вас запрошують на проєкт, який існує давно. Навчитися програмувати також можна на мові Swift.
Спробуйте пройти курс на Coursera або ж вибрати собі відповідну книгу по алгоритмам. Потрібно також знати одну з баз даних, вивчити структури даних і патерни програмування. Варто вивчити і репозиторії коду, хоча б один. Обов’язково необхідно знати і системи версійного контролю.
ВНЗ за напрямками:
Математика знадобиться для розробників ігор, програмного забезпечення, штучного інтелекту, аналітиків. Щоб стати UI/UX дизайнером потрібно мати креативне мислення, знати графічні редактори, наприклад Photoshop, Illustrator, Figma та інших. UI/UX дизайнери проєктують інтерфейси сайтів чи мобільних додатків.
- Всі перелічені варіанти не безкоштовні, єдине виключення — ваш хороший знайомий тімлід.
- Деякі школи взагалі пропонують лише онлайн-навчання.
- Максимум, що можна залишити в графіку – це основна робота, яка тебе годує.
- Спочатку вам буде важко знайти помилку, яка заважає проекту працювати належним чином.
- Найкраще відвідувати SEO конференції (На Захід, WhiteHatLinks), читати SEO пабліки, дивитися доповіді на Youtube.
Також необхідно визначити для себе і напрям програмування. Чи буде це десктопне або мобільне програмування, ігри або веб, можливо, низькорівневе програмування, або щось інше. Найбільш популярні і порівняно легкі галузі – це розробка під веб, клієнти мобільні і десктопні. Під кожен з даних напрямів якась мова може підходити відмінно, а інша – не підходити зовсім. Вибираючи мову програмування, неодмінно враховуйте і цей фактор.
Хочу працювати в ІТ, з чого почати?
Серед безперечних плюсів варто відзначити, що IT-сфера одна з найдемократичніших у плані працевлаштування. Тут немає кумівства, отримати роботу можна лише завдяки знанням, компанії активно шукають співробітників через оголошення на сайтах. Тому стати айтішником справді може стати будь-хто — все залежить лише від завзятості у навчанні. Після курсів ви навіть не junior – пошукач без досвіду роботи називається стажером чи інтерном. Його зарплата – від 10 до 30 тисяч гривень, все залежить від набору знань. Не чекайте завершення навчання – шукайте перші проекти ще під час нього.
Програміст — освіта та робота у Польщі
Якщо мови програмування даються важко, вчити їх нудно і «не лізе» — краще не мучити себе. В IT-сфері є багато цікавих спеціальностей, які дозволяють добре заробити. Якщо любите спілкуватися з людьми — можна піти в HR, а якщо ви творча натура — придивитися до веб-дизайну. Копірайтер може працювати в офісі або дистанційно. Якщо ви влаштовуєтеся на роботу в компанію, тоді, швидше за все, до ваших обов’язків входитиме не просто написання текстів, а ще й розміщення їх на сайті.